İçeriğe geç

IGC Türkiye 2018, 3.Uluslararası Jeotermal Enerji Kongre ve Sergisi bu sene Dünya Bankası Grubu’nun ortak ev sahipliği, Avrupa Jeotermal Enerji Konseyi (EGEC), Jeotermal Elektrik Santral Yatırımcıları Derneği (JESDER), T.C. Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği (JKBB), Türkiye Jeotermal Derneği (TJD) ve T.C. Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı’nın (ISPAT) işbirliği ile 14-15 Mart 2018 tarihlerinde Ankara Sheraton Otel’de başarıyla düzenlendi.

Üçüncüsü düzenlenen IGC Türkiye Uluslararası Jeotermal Enerji Kongresi, Türkiye jeotermal sektörüne yön veren yerli ve yabancı 300’den fazla üst düzey yöneticiyi bir araya getirdi.

Kongrenin en çok beklenen çalıştaylarından biri olan Dünya Bankası çalıştayında Türkiye’deki jeotermal gelişimi ve yatırımı destekleyecek yeni Risk Paylaşım Mekanizması (RPM) hakkında ayrıntılı bilgi verildi. Bu programın uygulanmasını ve yönetimini denetleyecek olan seçilmiş RPM danışman grup AFRY, MRC, ISOR ve Verkis tarafından ve Bankamız tarafından sunumlar yapıldı.

RPM kapsamında ilgi bildirimlerinin Nisan ayında sonunda internet sitemiz üzerinden www.rpmjeoturkiye.com adresinden toplanacaktır.